Rotary shaft seal OAS-12X34X7-NBR
Part number : OAS-12X34X7-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-12X34X7-NBR  has an inner diameter of 12 mm, an outer diameter of 34 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
External circlip - CIRCLIP-EXT-45 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-45
Deep groove ball bearing - TS3-6201-LLBA1-34-C3-NTN NTN
spec_icon
DEEP GROOVE BALL BEARING TS3-6201-LLBA1-34-C3-NTN
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    34  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    2  G
  • PACKAGING
    1
Description