Rotary shaft seal OAS-125X165X15-NBR
Part number : OAS-125X165X15-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-125X165X15-NBR  has an inner diameter of 125 mm, an outer diameter of 165 mm and a thickness of 15 mm. It is made of NBR.
  4 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OA-95X127X12-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-95X127X12-NBR
Gearbox bearing - JHM720249-JHM720210-TIMKEN TIMKEN
GEARBOX BEARING JHM720249-JHM720210-TIMKEN
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    125  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    165  MM
  • THICKNESS
    15  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    198  G
  • PACKAGING
    1
Description