Rotary shaft seal OA-95X127X12-NBR
Part number : OA-95X127X12-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-95X127X12-NBR  has an inner diameter of 95 mm, an outer diameter of 127 mm and a thickness of 12 mm. It is made of NBR.
  8 to 10 days (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6001-2RSH-C3-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6001-2RSH-C3-SKF
Lock nut - KM09 GEN
LOCK NUT KM09
  • INSIDE DIAMETER
    95  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    127  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • WEIGHT
    85  G
Description