Rotary shaft seal OAS-120X150X16-NBR
Part number : OAS-120X150X16-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-120X150X16-NBR  has an inner diameter of 120 mm, an outer diameter of 150 mm and a thickness of 16 mm. It is made of NBR.
  15 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - JL819349-JL819310 GEN
TAPERED ROLLER BEARING JL819349-JL819310
Rotary shaft seal - BC-35X52X15-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL BC-35X52X15-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    120  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    150  MM
  • THICKNESS
    16  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    125  G
  • PACKAGING
    1
Description