Rotary shaft seal OAS-115X140X12-FPM
Part number : OAS-115X140X12-FPM
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-115X140X12-FPM  has an inner diameter of 115 mm, an outer diameter of 140 mm and a thickness of 12 mm. It is made of FPM.
  8 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-55X72X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-55X72X10-NBR
Deep groove ball bearing - 5207-2RS-C3-PFI PFI
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 5207-2RS-C3-PFI
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    115  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    140  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    120  G
  • PACKAGING
    1
Description