Rotary shaft seal OAS-105X130X15-NBR
Part number : OAS-105X130X15-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-105X130X15-NBR  has an inner diameter of 105 mm, an outer diameter of 130 mm and a thickness of 15 mm. It is made of NBR.
  23 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6312-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6312-SKF
External circlip - CIRCLIP-EXT-62 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-62
Rotary shaft seal - OAS-33X46X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-33X46X10-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    105  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    130  MM
  • THICKNESS
    15  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    98  G
  • PACKAGING
    1
Description