Rotary shaft seal OAS-33X46X10-NBR
Part number : OAS-33X46X10-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-33X46X10-NBR  has an inner diameter of 33 mm, an outer diameter of 46 mm and a thickness of 10 mm. It is made of NBR.
  36 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6202-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6202-2RS
Rotary shaft seal - OAS-14X28X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-14X28X7-NBR
External circlip - CIRCLIP-EXT-8 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-8
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    33  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    46  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    17  G
  • PACKAGING
    1
Description