Rotary shaft seal OA-80X95X8-NBR
Part number : OA-80X95X8-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-80X95X8-NBR  has an inner diameter of 80 mm, an outer diameter of 95 mm and a thickness of 8 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-110X140X13-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-110X140X13-NBR
Internal circlip - CIRCLIP-INT-10 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-10
1 1
Housed bearing - 4 bolts - UCF206 GEN
HOUSED BEARING - 4 BOLTS UCF206
  • OUTSIDE DIAMETER
    95  MM
  • THICKNESS
    8  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • WEIGHT
    35  G
Description