Rotary shaft seal OA-76X90X10-NBR
Part number : OA-76X90X10-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-76X90X10-NBR  has an inner diameter of 76 mm, an outer diameter of 90 mm and a thickness of 10 mm. It is made of NBR.
  12 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6206-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6206-2RSH-SKF
Rotary shaft seal - OAS-77X90X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-77X90X10-NBR
Lock nut - KM0-SKF SKF
LOCK NUT KM0-SKF
  • INSIDE DIAMETER
    76  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    90  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • WEIGHT
    35  G
Description