Rotary shaft seal OA-72X90X8-NBR
Part number : OA-72X90X8-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-72X90X8-NBR  has an inner diameter of 72 mm, an outer diameter of 90 mm and a thickness of 8 mm. It is made of NBR.
  17 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-60X85X8-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-60X85X8-NBR
Lock nut - KM5-SKF SKF
LOCK NUT KM5-SKF
Tapered roller bearing - JLM508748-JLM508710-ASFERSA ASFERSA
TAPERED ROLLER BEARING JLM508748-JLM508710-ASFERSA
  • INSIDE DIAMETER
    72  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    90  MM
  • THICKNESS
    8  MM
  • WEIGHT
    34  G
Description