Rotary shaft seal OA-65X100X10-NBR
Part number : OA-65X100X10-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-65X100X10-NBR  has an inner diameter of 65 mm, an outer diameter of 100 mm and a thickness of 10 mm. It is made of NBR.
  32 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6309-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6309-SKF
Internal circlip - CIRCLIP-INT-100 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-100
3 3
Rotary shaft seal - OAS-38X70X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-38X70X10-NBR
  • INSIDE DIAMETER
    65  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    100  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • WEIGHT
    62  G
Description