Rotary shaft seal OAS-38X70X10-NBR
Part number : OAS-38X70X10-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-38X70X10-NBR  has an inner diameter of 38 mm, an outer diameter of 70 mm and a thickness of 10 mm. It is made of NBR.
  3 parts in stock (23 hours ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-45X80X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-45X80X10-NBR
Deep groove ball bearing - 6309-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6309-SKF
Ball - BA-22-INOX-AISI420C GEN
BALL BA-22-INOX-AISI420C
22 22
  • OUTSIDE DIAMETER
    70  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • WEIGHT
    38  G
Description