Rotary shaft seal OA-38X64X12-NBR
Part number : OA-38X64X12-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-38X64X12-NBR  has an inner diameter of 38 mm, an outer diameter of 64 mm and a thickness of 12 mm. It is made of NBR.
  38 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-25X55X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-25X55X10-NBR
Deep groove ball bearing - 6206 GEN
DEEP GROOVE BALL BEARING 6206
Thrust washer - AS1528 GEN
THRUST WASHER AS1528
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    38  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    64  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    36  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description