Rotary shaft seal OAS-25X55X10-NBR
Part number : OAS-25X55X10-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-25X55X10-NBR  has an inner diameter of 25 mm, an outer diameter of 55 mm and a thickness of 10 mm. It is made of NBR.
  35 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-14X28X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-14X28X7-NBR
Deep groove ball bearing - 6205-C3-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6205-C3-SKF
Lock nut - KM5 GEN
LOCK NUT KM5
  • OUTSIDE DIAMETER
    55  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • WEIGHT
    28  G
Description