Rotary shaft seal OA-35X67X7-NBR
Part number : OA-35X67X7-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-35X67X7-NBR  has an inner diameter of 35 mm, an outer diameter of 67 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  34 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-32X52X11-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-32X52X11-NBR
Ball - BA-5.50 GEN
BALL BA-5.50
Deep groove ball bearing - 6305-65-PX29-NTN NTN
DEEP GROOVE BALL BEARING 6305-65-PX29-NTN
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    35  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    67  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    30  G
  • PACKAGING
    1
Description