Rotary shaft seal OA-32X62X6-NBR
Part number : OA-32X62X6-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-32X62X6-NBR  has an inner diameter of 32 mm, an outer diameter of 62 mm and a thickness of 6 mm. It is made of NBR.
  43 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Oil filled plain bronze bush - BNZ20-26-25 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ20-26-25
Deep groove ball bearing - 613649-B-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 613649-B-SKF
  • INSIDE DIAMETER
    32  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    62  MM
  • THICKNESS
    6  MM
  • WEIGHT
    24  G
Description