Rotary shaft seal OA-15X25X10-FPM
Part number : OA-15X25X10-FPM
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-15X25X10-FPM  has an inner diameter of 15 mm, an outer diameter of 25 mm and a thickness of 10 mm. It is made of FPM.
  9 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 61800-ZZ GEN
Dust-tight
DEEP GROOVE BALL BEARING 61800-ZZ
Internal circlip - CIRCLIP-INT-16 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-16
1 1
Rotary shaft seal - BB-15X25X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL BB-15X25X10-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    15  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    25  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    8  G
  • PACKAGING
    1
Description