Rotary shaft seal BB-15X25X10-NBR
Part number : BB-15X25X10-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BB-15X25X10-NBR  has an inner diameter of 15 mm, an outer diameter of 25 mm and a thickness of 10 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Grease - GRAISSE-ROULEMENTS-LGMT2-420ML-SKF SKF
GREASE GRAISSE-ROULEMENTS-LGMT2-420ML-SKF
Rotary shaft seal - OA-15X25X10-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-15X25X10-FPM
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    15  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    25  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    BB
  • WEIGHT
    8  G
  • PACKAGING
    1
Description