Rotary shaft seal OA-15X22X7-NBR
Part number : OA-15X22X7-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-15X22X7-NBR  has an inner diameter of 15 mm, an outer diameter of 22 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6202-C3-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6202-C3-SKF
Rotary shaft seal - OAS-17X25X4-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-17X25X4-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    15  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    22  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    2  G
  • PACKAGING
    1
Description