Bearing inner race IR20-25-17
Part number : IR20-25-17
GEN
Description
The Bearing Inner Race known by the reference IR20-25-17 Generic has an inside diameter of 20 mm, an outside diameter of 25 mm and a length of 17 mm. It is manufactured in .
  10 parts in stock (21 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Bearing inner race - IR20X25X12.50 GEN
BEARING INNER RACE IR20X25X12.50
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    25  MM
  • THICKNESS
    17  MM
  • TYPE
    IR
  • WEIGHT
    23  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description