Rotary shaft seal OA-14X32X5-NBR
Part number : OA-14X32X5-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-14X32X5-NBR  has an inner diameter of 14 mm, an outer diameter of 32 mm and a thickness of 5 mm. It is made of NBR.
  34 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6202-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6202-2RSH-SKF
Rotary shaft seal - OAS-14X32X8-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-14X32X8-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    14  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    32  MM
  • THICKNESS
    5  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    6  G
  • PACKAGING
    1
Description