Rotary shaft seal OA-14X22X6-NBR
Part number : OA-14X22X6-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-14X22X6-NBR  has an inner diameter of 14 mm, an outer diameter of 22 mm and a thickness of 6 mm. It is made of NBR.
  22 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6204 GEN
DEEP GROOVE BALL BEARING 6204
Rotary shaft seal - BB-18X30X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL BB-18X30X7-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    14  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    22  MM
  • THICKNESS
    6  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    2  G
  • PACKAGING
    1
Description