Rotary shaft seal BB-18X30X7-NBR
Part number : BB-18X30X7-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BB-18X30X7-NBR  has an inner diameter of 18 mm, an outer diameter of 30 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  27 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6203-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6203-SKF
Internal circlip - CIRCLIP-INT-30 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-30
Rotary shaft seal - OA-14X22X6-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-14X22X6-NBR
  • INSIDE DIAMETER
    18  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    30  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • WEIGHT
    7  G
Description