Rotary shaft seal OA-115X140X10-NBR
Part number : OA-115X140X10-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-115X140X10-NBR  has an inner diameter of 115 mm, an outer diameter of 140 mm and a thickness of 10 mm. It is made of NBR.
  45 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-140X170X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-140X170X10-NBR
Rod end GEG - GEG-25-ES-2RS GEN
Waterproof
ROD END GEG GEG-25-ES-2RS
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    115  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    140  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    78  G
  • PACKAGING
    1
Description