Rotary shaft seal G22X28X4-C-INA
Part number : G22X28X4-C-INA
INA
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference G22X28X4-C-INA  has an inner diameter of 22 mm, an outer diameter of 28 mm and a thickness of 4 mm. It is made of ACM.
  50 parts in stock (4 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - CD-6X12X2-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL CD-6X12X2-NBR
Deep groove ball bearing - MR2231-2RS-MAX-ENDURO ENDURO
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING MR2231-2RS-MAX-ENDURO
Lock nut - KM7-SKF SKF
LOCK NUT KM7-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    22  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    28  MM
  • THICKNESS
    4  MM
  • MATERIAL
    ACM
  • TYPE
    AA
  • WEIGHT
    1  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description