Rotary shaft seal CR-30X40X7-CRW1V-SKF
Part number : CR-30X40X7-CRW1V-SKF
SKF
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference CR-30X40X7-CRW1V-SKF  has an inner diameter of 30 mm, an outer diameter of 40 mm and a thickness of 7 mm. It is made of CRW1V.