Rotary shaft seal CD-6X12X2-NBR-NAK
Part number : CD-6X12X2-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference CD-6X12X2-NBR-NAK  has an inner diameter of 6 mm, an outer diameter of 12 mm and a thickness of 2 mm. It is made of NBR.
  8 to 10 days (3 days ago )
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - CD-6X12X2-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL CD-6X12X2-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    6  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    12  MM
  • THICKNESS
    2  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    CD
  • WEIGHT
    1  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description