Rotary shaft seal CD-34X39X3-NBR-NAK
Part number : CD-34X39X3-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference CD-34X39X3-NBR-NAK  has an inner diameter of 34 mm, an outer diameter of 39 mm and a thickness of 3 mm. It is made of NBR.
  19 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Drawn cup needle roller bearing - HK172518-RS GEN
Waterproof
DRAWN CUP NEEDLE ROLLER BEARING HK172518-RS
Internal circlip - CIRCLIP-INT-42 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-42
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    34  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    39  MM
  • THICKNESS
    3  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    CD
  • WEIGHT
    2  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description