Rotary shaft seal CCS-120X150X13-NBR-NAK
Part number : CCS-120X150X13-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference CCS-120X150X13-NBR-NAK  has an inner diameter of 120 mm, an outer diameter of 150 mm and a thickness of 13 mm. It is made of NBR.
  6 parts in stock (4 days ago )
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6214 GEN
DEEP GROOVE BALL BEARING 6214
External circlip - CIRCLIP-EXT-28 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-28
Rotary shaft seal - BC-120X150X13-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL BC-120X150X13-NBR
  • INSIDE DIAMETER
    120  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    150  MM
  • THICKNESS
    13  MM
  • WEIGHT
    86  G
Description