Rotary shaft seal BD-55X65X5-NBR
Part number : BD-55X65X5-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BD-55X65X5-NBR  has an inner diameter of 55 mm, an outer diameter of 65 mm and a thickness of 5 mm. It is made of NBR.