Rotary shaft seal BC-75X110X13-NBR
Part number : BC-75X110X13-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BC-75X110X13-NBR  has an inner diameter of 75 mm, an outer diameter of 110 mm and a thickness of 13 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Thrust washer - AS3047 GEN
THRUST WASHER AS3047
Rotary shaft seal - OA-55X100X13-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-55X100X13-FPM
Tapered roller bearing - JH307749-JH307710-TIMKEN TIMKEN
TAPERED ROLLER BEARING JH307749-JH307710-TIMKEN
  • INSIDE DIAMETER
    75  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    110  MM
  • THICKNESS
    13  MM
  • WEIGHT
    81  G
Description