Rotary shaft seal BC-68X92X12-NBR
Part number : BC-68X92X12-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BC-68X92X12-NBR  has an inner diameter of 68 mm, an outer diameter of 92 mm and a thickness of 12 mm. It is made of NBR.
  3 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-54X73X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-54X73X10-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    68  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    92  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    BC
  • WEIGHT
    55  G
  • PACKAGING
    1
Description