Rotary shaft seal BC-60X78X9-NBR-NAK
Part number : BC-60X78X9-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BC-60X78X9-NBR-NAK  has an inner diameter of 60 mm, an outer diameter of 78 mm and a thickness of 9 mm. It is made of NBR.
  13 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Replacement insert - UC312-G2-SNR SNR
REPLACEMENT INSERT UC312-G2-SNR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    60  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    78  MM
  • THICKNESS
    9  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    BC
  • WEIGHT
    50  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description