Rotary shaft seal BC-60X75X9-NBR-NAK
Part number : BC-60X75X9-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BC-60X75X9-NBR-NAK  has an inner diameter of 60 mm, an outer diameter of 75 mm and a thickness of 9 mm. It is made of NBR.
  19 parts in stock (4 days ago )
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Hydraulic seal - US-10X16X6-PU94 GEN
HYDRAULIC SEAL US-10X16X6-PU94
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    60  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    75  MM
  • THICKNESS
    9  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    BC
  • WEIGHT
    50  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description