Rotary shaft seal BC-15X30X6-NBR-NAK
Part number : BC-15X30X6-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BC-15X30X6-NBR-NAK  has an inner diameter of 15 mm, an outer diameter of 30 mm and a thickness of 6 mm. It is made of NBR.
  1 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6202-C3-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6202-C3-SKF
Rotary shaft seal - BB-13X20X4-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL BB-13X20X4-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • OUTSIDE DIAMETER
    30  MM
  • THICKNESS
    6  MM
  • WEIGHT
    5  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description