Rotary shaft seal BB-13X20X4-NBR
Part number : BB-13X20X4-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BB-13X20X4-NBR  has an inner diameter of 13 mm, an outer diameter of 20 mm and a thickness of 4 mm. It is made of NBR.
  18 parts in stock (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6303-C3-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6303-C3-SKF
Rotary shaft seal - OAS-26X35X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-26X35X7-NBR
E-clip - E-CLIP-6 GEN
E-CLIP E-CLIP-6
6 6
  • INSIDE DIAMETER
    13  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    20  MM
  • THICKNESS
    4  MM
  • WEIGHT
    2  G
Description