Rotary shaft seal BC-130X160X14-NBR
Part number : BC-130X160X14-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BC-130X160X14-NBR  has an inner diameter of 130 mm, an outer diameter of 160 mm and a thickness of 14 mm. It is made of NBR.
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 4206-ATN9-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 4206-ATN9-SKF
Rotary shaft seal - BC-130X160X15-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL BC-130X160X15-NBR
  • INSIDE DIAMETER
    130  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    160  MM
  • THICKNESS
    14  MM
  • WEIGHT
    131  G
Description