Rotary shaft seal BC-110X130X15-NBR-NAK
Part number : BC-110X130X15-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BC-110X130X15-NBR-NAK  has an inner diameter of 110 mm, an outer diameter of 130 mm and a thickness of 15 mm. It is made of NBR.
  9 parts in stock (4 days ago )
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-110X130X13-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-110X130X13-NBR
Gasket Sealer - JOINT-SILICONE-PREMIUM-NOIR5980-100ML-LOCTITE LOCTITE
GASKET SEALER JOINT-SILICONE-PREMIUM-NOIR5980-100ML-LOCTITE
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • OUTSIDE DIAMETER
    130  MM
  • THICKNESS
    15  MM
  • WEIGHT
    87  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description