Rotary shaft seal BB-54X72X12-NBR
Part number : BB-54X72X12-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BB-54X72X12-NBR  has an inner diameter of 54 mm, an outer diameter of 72 mm and a thickness of 12 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (about 1 hour ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OA-54X72X5-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-54X72X5-NBR
Tapered roller bearing - 32208-SKF SKF
TAPERED ROLLER BEARING 32208-SKF
E-clip - E-CLIP-15 GEN
E-CLIP E-CLIP-15
15 15
  • INSIDE DIAMETER
    54  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    72  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • WEIGHT
    31  G
Description