Rotary shaft seal BB-42X72X12-NBR
Part number : BB-42X72X12-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BB-42X72X12-NBR  has an inner diameter of 42 mm, an outer diameter of 72 mm and a thickness of 12 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - 30210-A-FAG FAG
TAPERED ROLLER BEARING 30210-A-FAG
Oil filled plain bronze bush - BNZ30-38-50 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ30-38-50
  • OUTSIDE DIAMETER
    72  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • WEIGHT
    38  G
Description