Rotary shaft seal BB-34X46X8-NBR-NAK
Part number : BB-34X46X8-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BB-34X46X8-NBR-NAK  has an inner diameter of 34 mm, an outer diameter of 46 mm and a thickness of 8 mm. It is made of NBR.
  7 parts in stock (4 days ago )
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6204-2RSH-C3-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6204-2RSH-C3-SKF
Rotary shaft seal - BB-25X35X5-NBR-NAK NAK
ROTARY SHAFT SEAL BB-25X35X5-NBR-NAK
  • INSIDE DIAMETER
    34  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    46  MM
  • THICKNESS
    8  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • WEIGHT
    15  G
Description