Rotary shaft seal BB-25X35X5-NBR-NAK
Part number : BB-25X35X5-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BB-25X35X5-NBR-NAK  has an inner diameter of 25 mm, an outer diameter of 35 mm and a thickness of 5 mm. It is made of NBR.
  9 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6204-2RSH-C3-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6204-2RSH-C3-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    35  MM
  • THICKNESS
    5  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    BB
  • WEIGHT
    5  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description