Other seal G35-42-4-INA
Part number : G35-42-4-INA
INA
Description
The Other Seal with the reference G35-42-4-INA  has an inner diameter of 35 mm, an outer diameter of 42 mm and a thickness of 4 mm.
  14 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6011-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6011-2RS
Hydraulic seal - US-20X35X12-PU94 GEN
HYDRAULIC SEAL US-20X35X12-PU94
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    35  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    42  MM
  • THICKNESS
    4  MM
  • WEIGHT
    3  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description