Hydraulic seal UTL-25.40X31.75X5.69-PU94
Part number : UTL-25.40X31.75X5.69-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference UTL-25.40X31.75X5.69-PU94  has an inner diameter of 25.4 mm, an outer diameter of 31.75 mm and a thickness of 5.69 mm. It is made of PU.
  7 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - MR105-ZZ-ZEN ZEN
Dust-tight
DEEP GROOVE BALL BEARING MR105-ZZ-ZEN
Hydraulic seal - UT-25.40X31.75X6.35-7.14-PU GEN
HYDRAULIC SEAL UT-25.40X31.75X6.35-7.14-PU
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    25.4  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    31.75  MM
  • THICKNESS
    5.69  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    UTL
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    2  G
  • PACKAGING
    1
Description