Hydraulic seal UTI-76X90X10-PU94
Part number : UTI-76X90X10-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference UTI-76X90X10-PU94  has an inner diameter of 76 mm, an outer diameter of 90 mm and a thickness of 10 mm. It is made of PU.
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Hydraulic seal - UC-57X70X10-PU94 GEN
HYDRAULIC SEAL UC-57X70X10-PU94
Thrust ball bearing - 25TAG12A-NSK NSK
THRUST BALL BEARING 25TAG12A-NSK
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    76  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    90  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    UTI
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    22  G
  • PACKAGING
    1
Description