Hydraulic seal US-63X80X12-PU94
Part number : US-63X80X12-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference US-63X80X12-PU94  has an inner diameter of 63 mm, an outer diameter of 80 mm and a thickness of 12 mm. It is made of PU.
  8 to 10 days (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    63  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    80  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    US
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    25  G
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description