Hydraulic seal US-5X10X4-4.50-PU94
Part number : US-5X10X4-4.50-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference US-5X10X4-4.50-PU94  has an inner diameter of 5 mm, an outer diameter of 10 mm and a thickness of 4 mm. It is made of PU.
  50+ parts in stock (3 days ago )
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 608-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 608-2RS
Hydraulic seal - US-5X10X4-4.50-NBR90 GEN
HYDRAULIC SEAL US-5X10X4-4.50-NBR90
Oil filled plain bronze bush - AM050808 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH AM050808
  • OUTSIDE DIAMETER
    10  MM
  • THICKNESS
    4  MM
  • MATERIAL
    PU
  • HARDNESS
    94  S
  • PACKAGING
    1
Description