Hydraulic seal US-24X32X5-PU94
Part number : US-24X32X5-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference US-24X32X5-PU94  has an inner diameter of 24 mm, an outer diameter of 32 mm and a thickness of 5 mm. It is made of PU.
  23 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OA-24X32X5-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-24X32X5-NBR
Deep groove ball bearing - 6204-C3-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6204-C3-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    24  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    32  MM
  • THICKNESS
    5  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    US
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    2  G
  • PACKAGING
    1
Description