Rotary shaft seal OA-24X32X5-NBR
Part number : OA-24X32X5-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-24X32X5-NBR  has an inner diameter of 24 mm, an outer diameter of 32 mm and a thickness of 5 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6004-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6004-2RSH-SKF
Lock nut - KM04 GEN
LOCK NUT KM04
Rotary shaft seal - OAS-22X32X5-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-22X32X5-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    24  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    32  MM
  • THICKNESS
    5  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    2  G
  • PACKAGING
    1
Description