Hydraulic seal US-13X25X8-PU94
Part number : US-13X25X8-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference US-13X25X8-PU94  has an inner diameter of 13 mm, an outer diameter of 25 mm and a thickness of 8 mm. It is made of PU.
  14 parts in stock (2 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Hydraulic seal - US-28X40X10-PU94 GEN
HYDRAULIC SEAL US-28X40X10-PU94
Deep groove ball bearing - 6001-2RS-ZEN ZEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6001-2RS-ZEN
  • INSIDE DIAMETER
    13  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    25  MM
  • THICKNESS
    8  MM
  • WEIGHT
    3  G
Description